A citizen science, vagyis közösségi tudomány kifejezés azt az itthon is terjedő gyakorlatot fedi, amelynek lényege, hogy laikusokat, amatőröket integrál a tudományos kutatásba. Az elmúlt évtizedekben, részben a technológiai fejlődés adta lehetőségeknek is köszönhetően, világszerte egyre gyakrabban találkozhatunk közösségi tudomány projektekkel, mindenekelőtt a természettudományok, azon belül is a biológia és más élettudományok terén.
Az ELKH ARP Kincs, ami van rendezvénysorozatának következő beszélgetésén a közösségi tudomány hazai gyakorlatáról, tapasztalatairól és természetesen az adatgyűjtéssel, adatmenedzsmenttel kapcsolatos kérdésekről, dilemmákról lesz szó.
Meghívottaink különféle tudományterületekről kapcsolódnak a közösségi tudomány témaköréhez: Czeglédi Alexandra (ESSRG) környezetantropológus részvételi kutatási folyamatokkal, a civil tudomány elméletével és gyakorlatával foglalkozik; Gaálné Kalydy Dóra (MTA KIK) a könyvtártudományok területe felől közelítve lát rá a témára; Végvári Zsolt az Ökológiai Kutatóközpont Vízi Ökológiai Intézetének igazgatója az intézetükben zajló közösségi tudományos projektek gyakorlati tapasztalatait osztja meg velünk.
Moderál: Holl András (MTA KIK)
Az esemény hibrid formában kerül megrendezésre. A Zoom-linket emailen küldjük ki.
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.